Screen soltis

 

 

                                       scrin_sirius_424

 

 

Rolety typu scrin, soltis  to system zewnętrzny cieszą się w Polsce coraz większym powodzeniem. Duża  estetyka , walory dekoracyjne, funkcjonalność, skuteczna ochrona przed światłem słonecznym, pozwalają znacznie  ograniczyć koszty klimatyzowanych pomieszczeń.. Stosuje się je w ogrodach zimowych, na werandach, oraz przeszklonych fasadach aluminiowych. Tkaniny wykonane są z włókien poliestrowych i  PCV które są odporne i wytrzymałe na czynniki ze

 

                                          sirius_iata_454

 

Miski

 

 

Automatyczna miska dla kota i psa

Miska dla kota
Miska dla psa
Produkt
1) Automatyczna miska dla kota (zdjęcie górne)
2) Automatyczna miska dla psa (zdjęcie dolne)
Gwarancja
12 miesięcy
Krótki opis
Prezentowana, automatycznie zamykana miska, służy do karmienia kotów i małych psów w sposób higieniczny i przedłużający wartości odżywcze podawanego pokarmu. Urządzenie miski otwiera jej pokrywę gdy zbliży się doń pies lub kot i z pewną zwłoką zamyka pokrywę, gdy on odejdzie. Tym sposobem pokarm dla naszego pupila leży przeważnie zamknięty, choć jednocześnie jest dlań zawsze dostępny.
Miska dla kota jest mniejsza i lżejsza (i tańsza), zaś dla psa większa i masywniejsza.
Ponieważ zbliżają się święta - miski mogą być znakomitym prezentem świątecznym dla naszych najbliższych.
Zalety
Automatyczne zamykanie pokarmu ma wiele zalet, z których wymienić można:
  • Wilgotny lub mokry pokarm nie wysycha;
  • Wydłuża się czas świeżości pokarmu. Nie traci on walorów zapachowych i smakowych;
  • Na pokarmie nie osiada kurz i brud;
  • Pokarm niedostępny jest dla much i innych owadów;
  • Pokarm nie wydziela zapachów w pomieszczeniu;
  • Elektroniczne urządzenie jest elementem nowoczesności w domu.
Czujniki
Są produkowane dwa rodzaje misek zarówno dla psa jak i kota. Pierwsze posiadają 3 czujniki na obudowie, drugie - 5. Niniejsza oferta dotyczy misek bardziej zaawansowanych z 5-cioma czujnikami . Miski te "widzą" zbliżającego się kota lub psa w dużo szerszym kącie. Wyklucza to również sytuacje niechcianego zamykania pokrywy gdyby kot w czasie jedzenia przemieścił się do zawiasu pokrywy.
Film

 

Dane techniczne

  Miska dla kota Miska dla psa
Ciężar 460 g 720 g
Pojemność 0,30 l 0,75 l
Wymiar miski [cm] (średnica x wys) 11 x 3,5 16 x 5
Wymiar obudowy (szer x dł x wys) 15 x 17, x 8 19,5 x 22 x 9
Wymiar pudełka
(szer x dł (dł całk.) x wys)
15,5 x 17,5 (22)
x 8
20 x 22,5 (27)
x 9,5
Włączanie i regulacja Potencjometr włącza urządzenie
i reguluje czułość czujników
Czujniki 5 czujników dookoła,
ich zasięg ok. 30 cm
Zwłoka w zamykaniu ok 3 - 5 sek.
Zasilanie 4 baterie AA
(nie wchodzą w skład urządzenia)
Zasada działania
Całe urządzenie składa się z właściwej, metalowej miski oraz z mechanizmu zamykającego miskę z pokarmem. Obudowa urządzenia w kształcie owalnego, okrągłego pierścienia wykonana jest z solidnego, gładkiego, wygodnego do zmywania tworzywa sztucznego. W kilku miejscach pierścienia znajdują się małe otwory poprzez które specjalne czujniki ruchu obserwują przedpole. W środek pierścienia włożona jest właściwa miska ze stali nierdzewnej. Cały pierścień wraz z miską przykrywa okrągła, półprzeźroczysta pokrywa, przymocowana do brzegu pierścienia na estetycznym zawiasie. W podstawie zaś pierścienia znajduje się pojemnik na baterie, elektronika i silniczek zamykający i otwierający pokrywę.

Urządzenie w stanie czuwania ma zamkniętą pokrywę, a aktywne czujniki wyczekują ruchu w pobliżu miski do odległości ok. 30 cm. Pobierany jest wówczas znikomy prąd z baterii. Po wykryciu ruchu natychmiast uruchamiany jest silniczek, który otwiera pokrywę. Pokrywa otwiera się pod kątem 120 stopni co jest wystarczające dla zwierząt podchodzących nawet od strony pokrywy. Czujniki dalej "przyglądają" się zaobserwowanemu obiektowi i póki go widzą - pokrywy nie zamykają. Po zniknięciu obiektu z pola widzenia czujników – odczekiwane jest jeszcze dla bezpieczeństwa ok. 3 - 5 sek. i pokrywa zostaje zamknięta.

Tym sposobem miska otwiera się tylko gdy coś się do niej zbliży, po czym niezwłocznie się zamyka i dzięki temu pokarm dla naszego kociego lub psiego pupila leży przeważnie zamknięty, choć jednocześnie jest dlań zawsze dostępny.
Użytkowanie
Urządzenie domaga się użytkowania zgodnego z jego zaprojektowanym sposobem działania. Dlatego miseczkę należy ustawiać w miejscach nie powodujących fałszywych "alarmów", a więc miejscach oddalonych od tras częstego przechodzenia ludzi. Unikać należy powiewających firanek, otwieranych drzwi itp.

Metalową miseczkę, którą napełniamy pokarmem – należy często myć. Jest to o tyle łatwe, że miseczkę w całości można wyjąć z plastikowej obudowy i jest ona wykonana z gładkiej stali nierdzewnej, do której pokarm się nie klei. Miseczka jest też precyzyjnie spasowana w plastikowy pierścień obudowy tak, że resztki pokarmu nie wpadną w żadną szczelinę.

Urządzenie ma potencjometr z tyłu, którym można albo je wyłączyć, albo ustalić czułość czujników. Przy transporcie lub zamknięciu miseczki w pudełku należy bezwzględnie wyłączyć urządzenie, gdyż w przeciwnym wypadku będzie ono chciało podnosić pokrywę i wiele takich nieudanych prób może uszkodzić silniczek.
Porównanie misek dla kota (mniejsza)
i dla psa (większa)
wraz z ich opakowaniami
Miska przygotowana do mycia


Miska w opakowaniu foliowym
z kopertą pęcherzykową
i oryginalnym opakowaniem
Potencjometr regulujący czułość czujników
i wyłączający urządzenie
oraz kieszeń na baterie
Wysyłka
Miska oryginalnie posiada założoną torebkę foliową na metalowy element, który jest przykryty pokrywą. Dalej całość zapakowana jest w kopertę z folii pęcherzykowej i umieszczona w eleganckim pudełku. Producent wykonał dla nas wersję polskojęzyczną tekstów na pudełku. Również wewnątrz znajduje się instrukcja w języku polskim. Pudełko wykonane jest z mocnej tektury - mikrofali dlatego samo może być opakowaniem paczki do wysyłki. Po zapakowaniu w papier okolicznościowy otrzymujemy gotowy prezent - np. pod choinkę.

Oryginalnie pojedyncze pudełka pakowane są w zbiorcze pudła po 24 szt.
Nowoczesne rozwiązanie
Urządzenie wpisuje się w listę nowoczesnych rozwiązań elektronicznych, których posiadanie podnosi poziom nowoczesności i innowacji w naszym domu. Urządzenie jest w Polsce absolutną nowością, wkracza na nasz rynek. W USA natomiast cieszy się dużą popularnością od dwóch lat.
ZAPRASZAM DO ZAKUPU.

 

 
 
   

 

 
 
 
     
   
 
 
| HELION - rolety, żaluzje, plisy, markizy