Rolety , bramy


W tym dziale polecamy Państwu rolety aluminiowe, zewnętrze, zabezpieczające.

 


helion_roleta_231_01 Rolety aluminiowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzeba komfortu bezpieczeństwa, jest podwyższona, oraz pożądana. Stosowane  więc są zarówno w już istniejących budynkach, jak również, coraz częściej w budynkach nowopowstałych.

Rolety aluminiowe wykonane są z aluminiowych lamel, pracujących w prowadnicach. System pracuje standardowo z drodze obsługi ręcznej, zwijając się przy pomocy linki do skrzynki rewizyjnej. Istniej możliwość zautomatyzowania rolet przy pomocy silników elektrycznych, sterowanych elektrycznie przełącznikiem, jak również radiowo - pilot.

Rolety aluminiowe służą do podniesienia komfortu bezpieczeństwa Państwa budynków, jak również pomocne są w okresie zimowym, jako zatrzymanie ciepła w przestrzeniach przyokiennych. Zastosowanie bowiem rolet, powoduje zatrzymanie ciepła do 2-3 stopni!

 

 

 

 

Rolety aluminiowe wykonywane są z profili aluminiowych, o różnych szerokościach produkcyjnych.

Wyróżniamy kilka rodzajów profilim które określają parametrem szerokość lameli systemu, sa to profile:

  • PA 39 - standardowy profil okiennych, stosowany do zabudowy przestrzeni okien, balkonów, itp. najczęściej stosowany, oraz ekonomiczny cenowo.
  • PA 41 - lekko wzmocniony profil aluminiowy, wykonuje z niego się rolety na okna i balkony, które w specyfikacji posiadają zwiększony metraż przestrzeni kwadratowej.
  • PA 52 - wzmocniony profil, z charakterystyką wyższej wytrzymałości, odporności, oraz docieplenia. Stosowany w budownictwie ogólnym, jak również w przemyśle, do wykonywania z niego lekkich bram rolowanych,
  • PA 75 - wzmocniony profil, o wysokiej wytrzymałości, oraz współczynniku docieplenia, pozwala na wykonanie bram garażowych rolowanych z panela o wysokości 75mm i szerokości do sześciu metrów!


ORIENTACYJNA KOLORYSTYKA PROFILI ALUMINIOWYCH


 

roletypancerz_660

 

 

 

Stosowane profile wykonywane są w całości z aluminium, wypełnionego pianką poliuretanową, mającą za zadanie wycieplenie oraz wygłuszenie. Wszystkie rolety istnieje możliwość w wyposażenie w silniki elektryczne, sterujące roletą z poziomu przełącznika elektrycznego, lub pilota radiowego. Rolety opatrzone są gwarancją 24 miesięcy, natomiast automatyka stosowana w Naszych produktach posiada maksymalną gwarancję do lat 5!


 

W obecnej chwili na rynku stosowane są dwa systemy rolet aluminiowych:


 

Rolety natynkowe - montowane na elewacji budynku, często przed dociepleniem, jak również po dociepleniu, do warstwy elewacji. Są to rolety częśto stosowane w budynkach już istniejących, gdzie prace elewacyjne są zakończone, bądź na etapie końcowym. Rolety takie przylegają do ściany budynku.

natynkowe_helion_240

 

 

 

Rolety integro - montowane wraz ze stolarką okienną. W tym wypadku już na etapie projektowania nowego budynku należy uwzględnić zastosowanie rolet, które docelowo montowane są na ramie okna, a następnie wraz z nią zakładane w otworze okiennym. Dostęp do kasety możliwy jest wewnątrz pomieszczenia. Rolety zajmują ok. 20 cm wysokości, co w takim układzie musi być uwzględnione przy projketowaniu otworu, bądź stolarki okiennej.

 

 


integro_helion_196

 

Bramy rolowane to rozwiązanie uniwersalne - zamontować można ją zarówno w budowanych obiektach jak i w już istniejących. Ważną zaletą jest oszczędność miejsca. Profile, z których zbudowany jest pancerz, charakteryzują się dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną. Dopływ światła zapewnić można montując w pancerzu profile z przeszkleniem. Pancerz wykonany z profili PA 77 jest wytrzymały na działania mechaniczne, a solidne prowadnice znacznie utrudniają jego wyrwanie. Brama standardowo wyposażona jest również w zabezpieczenia przed podniesieniem. Ze względu na wielkości bram i ciężar całkowity pancerza proponujemy zastosowanie doskonałych silników z awaryjny podnoszeniem, sterowane pilotem lub klawiszami. Zastosowanie napędu elektrycznego oraz zdalnego sterowania zapewnia duży komfort obsługi. Sterowanie radiowe bram rolowanych garażowych pozwala na otwieranie i zamykanie bez potrzeby wysiadania z samochodu

 


 

      brama2_493       brama4_405

 

 

ZAMÓWIENIE / TERMIN REALIZACJI


W obecnej chwili oferujemy Państwu wykonanie zamówienia w ciągu 14 dni od daty złożenia

zamówienia, do montażu.

Zamówienia realizujemy natychmiast po zawarciu zlecenia, a często również przyspieszamy prace produkcyjne,

co pozawala zmniejszyć czas oczekiwania na produkt.

 


Zapraszamy już dziś.

 


 

 


 

 

 
 
   

 

 
 
 
     
   
 
 
| HELION - rolety, żaluzje, plisy, markizy